ADL Online Danışmanlık Eğitim ve Destek: 0533 573 92 41 || destek@adldestek.com

Kullanıcı Müşteri Sözleşmesi

1- Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Adl Destek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri  (Adl Online Destek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri olarak anılacaktır) ile yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri 'a ait olan https://adldestek.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri'ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

2.3: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, kayıt, satın alma veya benzer işlemler sırasında; bildirimlerde bulunmak, bülten göndermek veya hesap onayı gibi güvenlik protokollerini uygulamak için e-posta, cep telefonu vb. iletişim bilgilerinin paylaşılmasını zorunlu kılabilir ve bu bilgilerin doğrulama kodu gibi yöntemlerle onaylanmasını talep edebilir, hizmetlerin kullanılabilmesi için bu onay süreçlerini zorunlu tutabilir.

2.4: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri kullanıcının kayıt sırasında paylaşmış olduğu iletişim bilgilerini kullanarak, sahip olduğu hizmetlerle ilgili bildirimler veya bültenler gönderebilir.

3- Sorumluluklar

3.1: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme şekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri tarafından bildirilecektir.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Adl Destek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli yada ücretsiz ve/veya sınırlı yada sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri 'a herhangi bir kusur iletilemez. AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri un kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan verilerin içeriklerinden, bu içeriklerin hatalı / kötü niyetli kullanımından ayrıca gönderilip alınan e-posta verilerinden doğabilecek maddi veya manevi zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Tüm verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, hizmetlerinde meydana gelebilecek olan kesinti veya veri kaybı gibi durumlar halinde oluşabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

3.9: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri'un vermiş olduğu hizmetler karşılığında sorumluğu; alınan hizmetin aylık bedeli kadardır. Müşteri hizmetlerinde oluşabilecek her türlü aksaklık sorun ve ziyanlarda tazmin talebi hizmetin aylık bedelini geçemez.

3.10: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, vermiş olmuş ürün ve hizmetlere özel kullanım şartlarını ürün ve hizmete özel hazırlanmış web sayfasında belirtmektedir. Kullanıcılar hizmetleri satın aldıklarında bu şartları da kabul etmiş sayılırlar.

3.11: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, vermiş olduğu ürün ve hizmetlerde zaman içinde değişikliğe gidebilir.

3.12: Müşteri, almış olduğu hizmetleri diğer kullanıcılara zarar vermeyecek şekilde kullanmakla yükümlüdür. AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri bu tür kullanımların tespitinde Müşteri'yi uyarıp düzeltmesini isteyebilir veya bilgi vermeden hizmeti geçici olarak askıya alabilir.

3.13: Müşteri, kullandığı hizmetlerde limitsiz olarak belirtilen tüm kaynakların iyi niyet ve genel kullanım şartlarına uygun şekilde kullanması durumunda limitsiz olduğunu kabul ederek hizmetine devam eder. Sunucu kaynaklarının aşırı kullanımı veya kaynakların amacı dışında kullanımı gibi durumlar olması durumunda AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri Müşteri'yi uyarıp düzeltmesini isteyebilir veya bilgi vermeden hizmeti geçici olarak askıya alabilir.

3.14: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, kullanılan üyelik ve hizmetin içeriği ve kapsamından bağımsız olarak, herhangi bir şart ileri sürmeden hizmeti sonlandırma kararı alabilir. Bu durumda kullanıcıya hizmet ve ürün den kalan bakiyesi iade edilir. Müşteri iade işlemini kabul etmemesi veya ilgili bildirimlere cevap vermemesi durumunda ilgili bakiye hesabına artı bakiye olarak yansıtılır.

3.15: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, site üzerinde yayında bulunan yazılı ve görsel doküman ve kayıtları veya diğer sunduğu hizmetleri süre bitiminden sonra durdurma, hizmeti tamamen iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Süresi dolmuş veya ödemesi sağlanmamış hizmetlerin iptalinden sonra herhangi bir veri kaydı tutma yükümlülüğü bulunmamaktadır.

3.16: Müşteri "Adldestek" kullanıcı adı ve parolasını (kendisine tanımlanan üyeliği) kendi kullanımı dışında ikinci veya üçüncü şahıs, kişi ve kurumlarla paylaşamaz. Bu gibi kötü niyetli kullanım tespit edildiğinde AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ilgili üyenin üyelik iptalini gerçekleştirebilir ve gerekli mercilere suç duyurusunda bulunabilir. Müşteri bundan ötürü AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri' i hiç bir şekilde sorumlu tutamaz.

3.17: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri sitesinden indirilen hiç bir dokuman, kayıt ve video AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri' in yazılı izni olmadan farklı bir web sitesinde, kitapta veya farklı platformlarda (sosyal medya vb) kullanamaz. Ancak kendi çalışmakta olduğum kurum veya kuruluşta kalite yönetim sistemlerinin uygulanması kapsamında dilediği şekilde kullanabilir. Bununla birlikte video eğitimlerin toplulıuğa açık oynatılması, paylaşılması yasaktır.

3.18: Adldestek.com web sitesi üzerinden sunduğu hizmetler satılan bir ürün değil, ücreti ödendiği süre boyunca kullanım hakkı alınan bir hizmet şeklidir. Bu nedenle iade ve iptal işlemi mümkün olmayan ürün ve hizmetler yasal kapsamında yer almaktadır.

3.19: Müşteri üye olmadan önce Adldestek.Com web sitesinde yer alan doküman ve eğitimlere aldığı paket süresince erişim ve faydalanmayı kabul eder. Sitede bulunmayan doküman veya eğitimler için üye olduktan sonra itirazda bulunamaz. Adldestek.com adresinde yer alan tüm dokümanların isimleri üye olmadan öncede görülebilmektedir. Müşteri Adldestek.com üyelik şartlarını kabul ederken sadece açık olarak ismi paylaşılmıl ve herkes tarafından da görülebilen doküman ve eğitimlere erişim sağlayabilir. Müşteri üye olurken mevcut içeriğe göre üye olmayı kabul etmiştir.

3.20: Adldestek.com web sitesinde yer alan dokümanlar ile müşterinin, tarafsız belgelendirme denetimlerini geçeceği garanti edilemez. Dokümanlarda bulunan eksikler hatalar veya eksik dokümanlar nedeniyle Adldestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

4- Süre

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri' e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için yeni üyelik kaydı sırasında belirtilen ödeme periyodu kadardır.

5- Ücret

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretler kdv dahil edilmiştir ve ödeme tutarı yeni üye kayıt sayfasında müşteriye gösterilmektedir.

5.2: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Müşteri almış olduğu hizmetlerin ödemelerini ödeme yöntemi ayrımı olmaksızın AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri'a bildirmekle yükümlüdür. Bildirimde sipariş numarası, ödeme yapılan ürün veya hizmetin ismi ve ödeme yöntemi açık bir şekilde belirtilmelidir.

6- Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı AdlBelge Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına dokuman, eğitim, video içeriklerine erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

7- Fesih

7.1: Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, AdlBelge Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

7.2: Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8- İletişim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen adresleri yasal tebligat adresleri olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri sözleşme süresi içinde müşteri'ye tahsis ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %7 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri 'nin dava ya da icra takibi açması halinde de aylık %7 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri 'un teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

10.1: İş bu sözleşme bununla birlikte 10 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri 'a gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). AdlDestek Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

10.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

WhatsApp